Poznávací zájezdy Jordánsko

NAŠE DOBRODRUŽNÉ POZNÁVACÍ ZÁJEZDY DO JORDÁNSKA

Jordánsko je Blízký východ pro začátečníky. Na našich poznávacích zájezdech do Jordánska poznáte nejen Petru, Mrtvé moře, biblická místa, antické památky a nádhernou poušť, ale seznámíte se s úžasnou kulturou a pohostinností místních obyvatel.

 • 8

  Vyvážený týdenní poznávací zájezd To nejlepší z Jordánska je ideální pro ty, kteří nemají tolik času, ale chtějí poznat největší lákadla jako skalní město Petra, poušť Wádí Rum, antický Jerash a odpočinout si u Rudého i Mrtvého moře.

  Skupiny

  6 - 12 osob

  Letecky

  Praha

  Náročnost

  Náročnost

  Komfort

  Komfort

  Města

  Města

  Památky

  Památky

  Příroda a venkov

  Příroda

  Místní život

  Místní život

  38 900 

  Záloha: 20%

  2.6. - 9.6.2024

  22.9. - 29.9.2024

  29.9. - 6.10.2024

  13.10. - 20.10.2024

  27.10. - 3.11.2024

  29.12. - 5.1.2025

  8

  Detail zájezdu
 • 11

  11 denní poznávací zájezd do Jordánska v malých skupinách s českým průvodcem vás zavede nejen do skalního města Petra, ale i do Ammánu, antických památek, bilblických poutních míst, termálních lázní, hlubokých kaňonů a nádherné pouště Wádí Rum. Prostor bude i na odpočinek u Rudého a Mrtvého moře.

  Skupiny

  Skupiny 6 - 12 osob

  Letecky

  Praha

  Náročnost

  Náročnost

  Komfort

  Komfort

  Města

  Města

  Památky

  Památky

  Příroda a venkov

  Příroda

  Místní život

  Místní život

  40 900 

  Záloha: 20%

  16.5. - 26.5.2024

  6.6. - 16.6.2024

  12.9. - 22.9.2024

  10.10. - 20.10.2024

  24.10. - 3.11.2024

  11

  Detail zájezdu
 • 12

  Dobrodružně laděná expedice je jako stvořená pro milovníky přírody a pěší turistiky. Půjdeme pět dní pěšky do Petry mimo turistické trasy s místními beduíny. Nezapomeneme ale ani na krásnou poušť Wádí Rum, odpočinek u Rudého moře a návštěvu dalších přírodních skvostů Jordánska.

  Skupiny

  Skupiny 6 - 12 osob

  Letecky

  Letecky z Prahy

  Náročnost

  Náročnost

  Komfort

  Komfort

  Města

  Města

  Památky

  Památky

  Příroda a venkov

  Příroda

  Místní život

  Místní život

  42 900 

  Záloha: 20%

  6.10. - 17.10.2024

  12

  Detail zájezdu
 • 12

  Zájezd Karavana z Wádí Rum do Aqaby vás vezme na ta nejhezčí místa Jordánska neotřelým způsobem, a s důrazem na co nejautentičtější zážitek. V Petře strávíme hned dva dny, abychom objevili málo známá zákoutí rozlehlého komplexu skalního města. Ve Wádí Rum většina turistů projede ta nejnavštěvovanější místa v jeepech, ale my budeme putovat pouští tři dny až do Aqaby, ve stopách tažení Lawrence z Arábie. Prostor bude i na relaxaci u Rudého a Mrtvého moře.

  Skupiny

  Skupiny 6 - 12 osob

  Letecky

  Letecky z Prahy

  Náročnost

  Náročnost

  Komfort

  Komfort

  Města

  Města

  Památky

  Památky

  Příroda a venkov

  Příroda

  Místní život

  Místní život

  45 900 

  Záloha: 20%

  20.10. - 31.10.2024

  12

  Detail zájezdu

ZÁJEZDY V MALÝCH SKUPINÁCH

U všech našich poznávacích i aktivních zájezdů do Jordánska máte jistotu malých skupin. Věříme, že díky malým skupinám se během zájezdu vytvoří lepší parta, víc se toho stihne a nedochází k organizačním prodlevám. Malé skupiny také nabízejí prostor pro vaše individuální požadavky a s průvodcem se snadno domluvíte na jejich splnění.

Naše skupiny mají 6 – 12 účastníků. To znamená, že se naše zájezdy mohou rychle zaplnit a proto neváhejte s rezervací.

ODLETY

Standardně létáme z Prahy. Do Jordánska ale už bohužel nelétá žádná přímá linka, ale vždy vybíráme takovou kombinaci letů, abyste maximálně jednou přestupovali a čekání na letišti nebylo příliš dlouhé. Snažíme se také vyhýbat nočním letům, abyste do destinace nepřiletěli příliš vyčerpaní. Jakmile bude obnovena přímá linka z Prahy do Ammánu se společností Ryanair, budeme ji opět využívat.

Nabízíme klientům i zvolení individuálního letu (např. klienti žijící mimo ČR, nebo pokud mají blíže do Vídně)

NÁROČNOST ZÁJEZDŮ

Každý zájezd je jiný a jeho popis najdete v detailu zájezdu. Používáme pětibodovou škálu vyjadřovací náročnost zájezdu. Do Jordánska pořádáme jak zájezdy ve stylu aktivní dovolené s několikadenními treky (Expedice do Petry, Karavana z Wadi Rum, tak poznávací zájezdy, které nejsou fyzicky náročné (Velký okruh Jordánskem, To nejlepší z Jordánska).

KOMFORT PŘI CESTOVÁNÍ

Na našich poznávacích zájezdech nám nejde o luxus ve smyslu přepychových hotelů. Záleží nám ale na tom, abyste si po náročném programovém dni dobře odpočinuli. Hotely jsou proto vždy čisté a pokoje mají soukromou koupelnu (s výjimkou pouštních kempů). Vybíráme menší hotely s atmosférou, které jsou ve vlastnictví místních provozovatelů namísto mezinárodních řetězců. Důležitá je také poloha hotelů. Snažíme se, abyste byli ubytovaní vždy v centru dění a mohli si třeba večer samostatně zajít do ulic navštíveného města.

NAVŠTÍVENÁ MĚSTA

Jordánsko není země, která by byla proslavena krásnými historickými městy. Jsou zde nádherné památky z dávných dob, které ale většinou leží mimo centra měst, která jsou často novější. Přesto tu najdeme několik zajímavých měst a městeček. Samozřejmě musíme začít v jordánském hlavním městě Ammán.

Ammán je rušná několikamilionová metropole, kde zažijete tu pravou atmosféru orientu v jeho uličkách a na autentických trzích. Jeho návštěvu rozhodně nevynecháváme a stojí za to se s Ammánem seznámit. Na našich zájezdech navštěvujeme i menší městečka jako je křesťanská Mádaba s proslulou mozaikovou mapou. Samozřejmě také Jerash, antickou perlu Jordánska, jediné město na seznamu UNESCO As-Salt a příjemné pobřežní letovisko Aqaba, kde si po programu zájezdů odpočineme u moře s krásnými korály.

Takže jordánská města na našich zájezdech do Jordánska rozhodně navštívíme a užijeme si jejich atmosféru, ale nejsou tím hlavním, co v Jordánsku uvidíte.

PAMÁTKY

Jordánsko je světovou pokladnicí, místem, kudy bez přehánění kráčely dějiny. Najdeme tu neuvěřitelné množství památek z nejrůznějších epoch světové historie. Samozřejmě nesmíme vynechat skalní město Petra, jehož návštěva je pro většinu cestovatelů hlavní motivace k návštěvě Jordánska. Tím ale výčet památek rozhodně nekončí. Obdivovat můžete nádherně zachovalá římská města v čele s výstavním Jerashem, jedinečné pouštní zámky Kharana a Amra z dob ranného islámu, impozantní křižácké hrady jako je Karak a obrovské množství poutních míst z dob biblických příběhů včetně řeky Jordán a bájné hory Nebo.

Jordánsko je zemí, kde na památky velkého významu narazíte doslova na každém kroku. Na našem zájezdu Velký okruh Jordánskem jich uvidíte nejvíc.

PŘÍRODA

Jordánsko nejsou jenom památky. Tato pouštní země je i přes svou relativně malou rozlohu (jen o něco málo větší než ČR) neuvěřitelně pestrá co do biodiverzity a různorodosti krajiny.

S Jordánskem je neodmyslitelně spjaté Mrtvé moře – unikátní slané bezodtokové jezero, které je nejníže položené místo na Zemi (-400 metrů). Najdete tu jednu z nejkrásnějších pouštních krajin světa Wádí Rum, která je dokonalou imitací Marsu. Překvapivě jsou ale v Jordánsku i místa bujné vegetace především v tzv. Wádích, tedy údolí a kaňonech, kterými protékají divoké (a často termální) říčky a potoky, kde se můžete vykoupat a třeba i seskočit z vodopádů.

A nakonec tu máme sice krátké, ale krásné pobřeží Rudého moře, kde najdete nádherné korálové útesy hned u pláže.

UŽITEČNÉ INFORMACE O JORDÁNSKU

Navštivte naší destinační stránku o Jordánsku, kde najdete mnoho dalších zajímavých informací od praktických cestovatelských rad, přes historii až po jordánskou kuchyni. O Jordánsku jsme také mnohokrát psali na našem blogu.

 • V srdci Blízkého východu, v malebném království Jordánska, stojí impozantní zřícenina původně křižáckého hradu Karak (můžete se setkat i s [...]

  Omar Jamaein

  23. 11. 2023

  Čtěte více
 • Při myšlence na Jordánsko si mnoho z nás představí fascinující město Petra vytesané do skal, či rozlehlou poušť Wadi [...]

  Omar Jamaein

  23. 8. 2023

  Čtěte více
 • Jordánsko, země s bohatou historií, kulturou a nádhernými památkami, skrývá mezi svými poklady i horu Nebo. Toto místo se [...]

  Omar Jamaein

  16. 8. 2023

  Čtěte více
 • Necelou hodinu jízdy od Ammánu leží město Jerash, které je proslulé pozůstatky římských ruin. Po skalním městě Petra nejnavštěvovanější [...]

  Omar Jamaein

  10. 8. 2023

  Čtěte více
 • Jordánsko a Izrael se dělí o jedno z nejzajímavějších míst na planetě. Na jejich hranici leží Mrtvé moře, bezodtokové [...]

  Omar Jamaein

  22. 7. 2023

  Čtěte více
 • Už jste slyšeli o skalním městě Petra v Jordánsku? Jde o naprosto fascinující komplex mnoha útvarů, staveb, chodeb a zákoutí, [...]

  Omar Jamaein

  18. 6. 2023

  Čtěte více
 • Přemýšlíte, jaké suvenýry koupit sami sobě nebo svým blízkým ze své cesty do Jordánska? Možností je spousta! Jordánsko je [...]

  Omar Jamaein

  29. 5. 2023

  Čtěte více
 • Když se mluví o beduínech, nezřídka si představíme kočovný pouštní lid. To je sice fajn, ale spousta lidí u [...]

  Omar Jamaein

  17. 11. 2022

  Čtěte více
 • Madabská mapa označuje nejstarší mozaikovou dvmapu, jež zachycuje Svatou zemi, zvláště pak Jeruzalém. Najdete ji jako část podlahové mozaiky [...]

  Omar Jamaein

  22. 9. 2022

  Čtěte více
 • Na západním břehu Mrtvého moře, nejhlubší prolákliny na světě, bylo v letech 1947 až 1956 v 11 jeskyních v [...]

  Omar Jamaein

  9. 5. 2022

  Čtěte více

DOVOLENÁ NA MÍRU

Nevybrali jste si žádný z nabízených zájezdů? Nevadí! Rádi vám nabídneme dovolenou na míru přímo pro vás.

Více info