Ptáte se nás

VÝBĚR, REZERVACE A PLATBA ZÁJEZDU

Prohlédněte si naše stránky a vyberte si zájezd, který nejlépe vyhovuje vašim představám. Až budete mít jasno, jednoduše vyplňte rezervační formulář, který je k dispozici na každé stránce zájezdu, nebo nám napište email, případně zavolejte.

Vaše rezervace je tímto platná a následuje podpis smlouvy o zájezdu, čímž se závazně přihlásíte.

Spolu se smlouvou o zájezdu obdržíte podrobné informace o zájezdu, veškeré smluvní dokumenty jako jsou všeobecné podmínky, doklad o naší pojistce proti úpadku a další. Budete mít čas si vše v klidu prostudovat a pokud budete souhlasit, zaplatíte zálohu a tím smlouva nabyde účinnosti.

Vybíráme zálohu pouze v nezbytné výši k uhrazení letenek nebo jiných služeb, které je nutné zajistit okamžitě. U některých destinací je to 10%, u jiných třeba 30%. Na platbu zálohy máte 7 dní od zaslání smlouvy

Doplatek je splatný 40 – 30 dní před cestou.

Pokud se na zájezd přihlašujete méně než 40 dní před cestou, platí se rovnou plná cena.

Veškeré platby vybíráme bezhotovostním převodem na účet vedený u České Spořitelny. V případě, že si přejete zaplatit v eurech máme připravený eurový účet

Do 40 dnů před odletem můžete zájezd zrušit bez udání důvodu a vrátíme vám celou zaplacenou zálohu.

Dále platí následující storno poplatky:

 • 40–21 den – skutečně vzniklé náklady a 50 % z ceny zájezdu po odečtení skutečně vzniklých nákladů;
 • 20–11 dní – skutečně vzniklé náklady a 80 % z ceny zájezdu po odečtení skutečně vzniklých nákladů;
 • 10 dnů a méně – 100 % ceny zájezdu.

Jako alternativu ke zrušení nabízíme možnost změny termínu nebo destinace zájezdu. Budeme pouze muset započítat již zaplacené náklady např. na letenku a případný rozdíl v ceně nového zájezdu.

Ano, napište nám do poznámky při rezervaci (nebo mailem) údaje zaměstnavatele (IČO), a částku, kterou na něho máme fakturovat.

Ano můžete. Dejte nám vědět a pošleme instrukce.

O ZÁJEZDECH S CK HAMIDI

Cestovní kancelář úspěšně provozujeme od roku 2015 a mohli jste ji znát pod značkou Travel Planner, od roku 2018 jsme přidali poznávací zájezdy pod samostatnou značkou Objev Jordánsko a následně do rodiny přibyla CK HAMIDI a pod touto značkou nyní fungují veškeré aktivity naší CK.

Za dobu své existence jsme zařídili zájezdy tisícům spokojených klientů do více než třech desítek zemí na všech kontinentech.

Můžete očekávat přesně to, co inzerujeme, tedy:

 • přátelské a individuální jednání
 • profesionální a nadšené průvodce
 • propracované itineráře
 • zájezdy zaměřené na autentické poznání zvolené destinace
 • malé skupiny
 • férovou cenu zájezdů
 • precizní organizaci od objednávky po průběh zájezdu

Nehoníme se za každou cenu za počtem navštívených památek tzv. od kostelu ke kostelu. Chceme, aby naše zájezdy probíhaly v pohodové atmosféře, takže nelítáme po vykopávkách od rána do večera.

Samozřejmě, že nepřijdete o ta nejzajímavější místa, ale věříme, že k cestování patří i nasávání atmosféry, odpočinek u sklenky kávy, čaje nebo vína.

Při prohlídkách měst vás průvodce vždy zorientuje, provede vás městem a poví všechny možné informace a zajímavosti. Zároveň vám ale dopřeje dostatek času pro sebe, abyste si vše mohli vychutnat v soukromí.

To stejné platí při prohlídkách památek. Průvodce je vždy na místě. Kdo chce, může s ním absolvovat celou exkurzi, ale pokud preferujete individuální prohlídku, jednoduše se sejdete s průvodcem na domluveném místě a času.

Samozřejmě není, každý je svým vlastním pánem a pokud si nepřejete podnikat prohlídky a program s průvodcem, vždy se domluvíte, kdy a kde se případně znovu sejdete.

Už před zájezdem od nás navíc dostanete podrobné informační materiály a mapy, takže ani bez průvodce se neztratíte. Je to jenom na vás.

Samozřejmě na srazu k dalšímu přesunu už byste být měli 🙂

Volíme zlatou střední cestu. Naše zájezdy jsou poznávací, což v praxi znamená, že na hotelu moc času netrávíme. Velikost pokoje a jeho vybavení tedy není nejdůležitější kritérium pro jeho výběr. Na druhou stranu víme, že dobře si odpočinout po celodenním výletě je k nezaplacení. Pokoje jsou tedy vždy čisté, s vlastní koupelnou a dostačující pro pohodlný odpočinek.

Na co naopak dbáme je poloha ubytování. Volíme hotely v centrech měst a v místech, kde je v okolí dostatek míst pro individuální večerní procházku nebo jiný program (samozřejmě pokud to charakter místa umožňuje).

Pokud to jen trochu jde, vyhýbýme se velkým neosobním hotelům a řetězcům. Spolupracujeme s hotely v rukou místních podnikatelů a zajímá nás také atmosféra ubytování a možnost příjemného posezení.

Na expedičních zájezdech také často spíme ve stanech nebo místních soukromých domech.

Naši průvodci jsou především sami cestovatelé. Ne všichni průvodcují na plný úvazek, někteří mají své vlastní „civilní“ zaměstnání a průvodcování je pro ně zpestřením a koníčkem.

Všechny ale spojuje hluboká znalost svého regionu a nadšení pro předávání cestovatelům co nejautentičtější zážitky během jejich dovolené.

Všichni jsou jazykově dobře vybaveni a samozřejmě jim nechybí skvělé organizační schopnosti a umění rychle se rozhodovat a jednat při jakýchkoliv nečekaných situacích.

U každého zájezdu se hned nahoře přehledně dozvíte, jak je zájezd fyzicky náročný na škále od 1 hvězdičky do 5.

Nemáme rádi označení zájezdů 55+. Na našich zájezdech rádi uvítáme cestovatele jakéhokoliv věku. Z vlastní zkušenosti víme, že vitální sedmdesátník mladý duchem toho zvládne kolikrát víc než třicátník pecivál :).

Necháváme to na rodičích, ale naše zájezdy nejsou příliš vhodné pro ty nejmenší. Program pro ně není přizpůsobený. Starší děti, které rodiče vedou k poznávání a cestování se ale na našich zájezdech mohou dobře bavit.

Než se přihlásíte s dětmi na zájezd, ozvěte se nám a poradíme.

Věříme, že cena zájezdu by neměla skrývat žádná nepříjemná překvapení. Odmítáme opticky snižovat cenu zájezdu a cpát co nejvíce položek do „Cena nezahrnuje“.

Proto je v našich cenách vždy zahrnuto maximum možného a vše, co stejně zákazník nakonec musí zaplatit.

Tyto položky většina cestovek nemá zahrnuté v ceně zájezdu, ale my ano:

 • poplatky za vyřízení víz, pokud jsou potřeba
 • vstupy dle programu zájezdu

Samozřejmě podrobný seznam toho, co je v ceně zahrnuto a co není, najdete vždy u každého zájezdu.

Protože naše zájezdy jsou poznávací, tak se samozřejmě přesunujeme z místa na místo. Itineráře sestavujeme pečlivě tak, aby přesuny nebyly zbytečně dllouhé a nebylo jich moc za sebou. Někdy se ale delším přejezdům nevyhneme (hlavně v Íránu, Alžírsku, na Madagaskaru..). V takovém případě se řídíme heslem, že i cesta je cíl a na trasu zařazujeme zastávky u zajímavých míst.

Transporty probíhají v mikrobusech, které jsou pohodlné a klimatizované. Ve městech občas využíváme také veřejné dopravy. Někdy vyrážíme i do težších terénů v jeepech a na expedičních zájezdech chodíme často pěšky.

U každého zájezdu se dozvíte, jaká jídla máte v ceně. Některé zájezdy máme pouze se snídaní, jiné s polopenzí a některé dokonce s plnou penzí. Někdy to také kombinujeme.

A jak to určujeme?

Věříme, že kouzlo cestování spočívá i v ochutnávání místních specialit venku, na ulici, ve stáncích, bistrech nebo restauracích, kam chodí místní. Hotelové restaurace často postrádají autentičnost a jídla v nich jsou předražená, takže to cenu zájezdu zbytečně zvyšuje.

Tam kde jsou příležitosti uchutnávat jídla venku, volíme v ceně zájezdu pouze snídani. Průvodce pak během dne i večer doporučí, kde se dobře najíst za přiměřenou cenu. Polopenzi nebo plnou penzi máte na místech, kde nejsou jiné možnosti stravování (poušť, a treky v přírodě…). Do turistických restaurací Vás tahat nebudeme.

I na dovolené se může stát něco nepříjemného a v tu chvíli nejspíš oceníte, že v tom nejste sami. Naši průvodci jsou na všechny tyto situace připraveni a řeší je tak, aby Vám maximálně pomohli a zároveň, aby došlo k co nejmenšímu narušení programu ostatních cestujících.

Je opravdu důležité, abyste měli uzavřené cestovní pojištění s dostatečným krytím všech komplikací. Průvodce řeší krizi na místě a asistenční služba pojišťovny koordinuje pomoc na dálku.

PŘED ODLETEM NA ZÁJEZD

Protože víme, že se na zájezd těšíte, posíláme pokyny už zhruba 30 dní před odletem. Dozvíte se v nich veškeré podrobnosti k organizaci odletu, průběhu zájezdu i návratu. Dostanete také seznam hotelů, kde budeme ubytovaní.

Kromě organizačních informací vybavíme každého účastníka podrobnými informačními materiály o destinaci a jednotlivých pamětihodnostech, které během cesty navštívíme.

Starost o víza můžete klidně hodit za hlavu. Na každé stránce zájezdu naleznete v sekci Důležité info informaci o tom, jestli jsou do země víza potřeba a co jejich vyřízení obnáší.

Poplatky za vyřízení víza jsou vždy v ceně našich zájezdů, pokud jsou potřeba. Vy hradíte jen cenu samotného víza ve stejné výši, jako byste si je vyřizovali sami. Jejich vydání zajistíme my a včas Vám dáme vědět, co k tomu od Vás budeme potřebovat. Pokud je nutná osobní účast účastníka na ambasádě, včas se to dozvíte, ale v naprosté většině případů to není třeba.

Naše zájezdy jsou mimo EU, takže vždy potřebujete cestovní pas. Do některých zemí je nutné, aby měl platnost ještě minimálně 6 měsíců po návratu. Tuto informaci vždy najdete v sekci Důležité info na stránce zájezdu a samozřejmě Vás na to ještě včas upozorníme.

V ceně našich zájezdů je vždy letenka s odbaveným zavazadlem do hmotnosti podle limitů dopravce (většinou 20 nebo 23 kg).

Vzheledm k častým přesunům během zájezdu a omezenému místu v zavazadlovém prostoru mikrobusů prosíme zákazníky, aby si brali max. 1 velké zavazadlo (kufr, cestovní taška nebo krosna) a k tomu 1 batoh na výlety během dne.

DEN ODLETU

Ve většině případů odlétáme z Letiště Václava Havla v Praze.

V některých případech, pokud jsou například přímé lety z Vídně, Mnichova atd. a z Prahy nikoliv, může být odlet odjinud. V takovém případě nabízíme svoz na letiště za výhodnou cenu.

Na každé stránce zájezdu vidíte hned nahoře, odkud se letí a samozřejmě tuto informaci dostanete i v pokynech.

Ano, dejte nám vědět, že byste chtěli zajistit odvoz nebo levné parkování a pošleme Vám naši nabídku.

V pokynech se dozvíte přesné místo a čas srazu na letišti. V některých případech se zde setkáte rovnou s průvodcem, který s Vámi poletí, ale někdy už na Vás čeká v destinaci. V takovém případě se na letišti setkáte se zástupcem CK.

Ať už od průvodce nebo od zástupce CK obdržíte při srazu letenky a někdy rovnou i palubní vstupenky, pokud bylo odbavení provedeno online.

Pokud letí průvodce s Vámi, můžete se ho celou dobu držet (i doslovně :). Pokud bude až v destinaci, budete mít k letu a jeho průběhu podrobné informace.

POJIŠTĚNÍ

Cestovní pojištění a pojištění storna není součástí cen našich zájezdů. Spolupracujeme s několika pojišťovnami: Union pojišťovna, AXA a rádi vám doporučíme a zprostředkujeme vhodné pojištění pro daný typ zájezdu a aktivit, kterým se budeme věnovat.

Toto povinné pojištění máme sjednané u České podnikatelské pojišťovny ČPP. Pojistka je k nahlédnutí zde.

SLEVY

Platí od 16.9.2022

Každého věrného zákazníka rádi odměníme. Za každý zájezd, na který se s námi vypravíte máte nárok na slevu 1%.

Takto můžete slevy sčítat až do 10%

Příklad

Byli jste s námi na jednom zájezdu? Na druhý dostanete slevu 1%

Byli jste s námi už na 3 zájezdech? Čtvrtý budete mít levnější o 3%

Platí od 16.9.2022

Věříme, že učitelé by měli cestovat, protože vzdělávají naše děti a cestování jak známo rozšiřuje obzory.

Proto všem učitelům (od mateřské po vysoké školy) rádi poskytujeme 2% slevu

Platí od 16.9.2022

Pro děti do 10 let platí sleva 20%

Děti od 11 do 16 let 5%

Studenti maximálně do 26 let mají nárok na slevu 2%

Platí od 16.9.2022

Podporujeme aktivní stáří. Senioři celý život pracovali a je krásné, když si zasloužený odpočinek mohou zpříjemnit cestováním.

Všem 65 letým a starším tak vzniká nárok na slevu 2%

Platí od 16.9.2022

Byli jste s námi na zájezdu, líbil se vám a doporučili jste někomu, aby s námi vyrazil také? Pokud ano, tak moc děkujeme a jako odměnu získáte slevu dalších 1% na další zájezd.

Příklad:

Byli jste s námi někde už jednou, automaticky už máte na další zájezd nárok na slevu 1%, zároveň ale kamarádovi doporučíte naší cestovku, ten se přihlásí na jakýkoliv zájezd a vy už máte hned slevu 2%

Platí od 16.9.2022

Slevy lze kombinovat do maximální výše 10%

Slevy je možné uplatnit pouze na skupinové zájezdy s pevnými termíny vypsané na stránkách www.hamidi.cz nebo www.objevjordansko.cz a neplatí na individuální zájezdy na míru.

Slevy lze libovolně kombinovat až do výše 10%.

Slevu nelze uplatnit u last minute akcí.