Od Publikováno: 26. 5. 20217,6 min čteníCategories: NezařazenéViews: 954

Ubytování v Jordánsku na zájezdech s CK HAMIDI

Naše poznávací a expediční zájezdy do Jordánska jsou samozřejmě především o zážitcích a poznávání, ale i přesto jsme přesvědčeni, že ubytování je důležité. Dlouhodobě spolupracujeme s místními hoteliéry, provozovateli kempů a dalších typů ubytování a máme se všemi přátelské vztahy. Po celodenních výletech se tak budete cítit, jako byste se vraceli domů.

Poznámka: názvy hotelů a kempů v nadpisech jsou aktivní odkazy na booking.com nebo jiné stránky pro více informací, hodnocení a další fotky.

Madaba – St. John hotel

V Madabě budeme nocovat v příjemném hotelu ve vlastnictví místní křesťanské rodiny v samotném centru města. Pokoje jsou zařízené jednoduše, ale velmi komfortně. Nespornou výhodou hotelu je jeho poloha, odkud to budete mít pěšky co by kamenem dohodil ke všem místním zajímavostem, obchodům a restauracím. Hotel nabízí příjemné posezení na střešní terase s nádherným výhledem na zvonici kostela sv. Jana Křtitele a celé město. Zde se také podávají snídaně a večer si tu můžete dát i skvělou večeři, čaj, kávu, ale i skleničku vína nebo piva lokální produkce.

Hotel je eco friendly a jeho personál v čele s věčně usměvavým manažerem Omarem vás zahrne pohostinností a vřelým přijetím.

V St. John hotelu jsme ubytovaní na všech našich zájezdech do Jordánska.

Stará, původně osmanská, vesnice Dana je nádherné místo na útesech nad stejnojmennou přírodní rezervací. Zdejší kamenné domky skrývají několik útulných hotýlků a penzionů a my jsme si k dlouhodobé spolupráci vybrali místní rodinu, která kromě ubytování provozuje i outdoorové aktivity v okolí. Jejich Wádí Dana lodge je nově, ale velmi citlivě zrekonstruovaný penzion v domě z 16. století a nabízí útulné pokoje s vlastní koupelnou. Součástí budovy je vnitřní dvorek s krásným posezením. Tradiční jídla z lokálních surovin, která nám tu připraví si určitě zamilujete.

Ve Wádí Dana lodge nocujeme na našem zájezdu Expedice do Petry.

Tábořiště na treku z Dany do Malé Petry

Během našeho pochodu z rezervace Dana do Malé Petry přespíme 3x ve stanech na krásných místech, kde budeme úplně sami. Tábořiště nám vždy připraví naši beduínští průvodci, rozdělají oheň a uvaří přímo královskou večeři. Ráno opět vše zabalí a budeme pokračovat na další etapu treku.

V tábořištích nocujeme na našem zájezdu Expedice do Petry.

Po 4 denním pochodu a spaní v tábořištích na karimatce a ve spacáku se ubytujeme v krásném kempu Little Petra Bedouin camp ve stylových chatkách z velbloudí srsti. Kemp je umístěn co by kamenem dohodil od vstupu do Malé Petry a večer si posedíme u ohně v příjemném prostředí ve společnosti místních beduínů.

V Little Petra Bedouine camp nocujeme na našem zájezdu Expedice do Petry.

Petra – Cleopetra Hotel

Ve městě Wádí Moussa, které je branou do skalního města Petra je obrovské množství hotelů nejrůznější kvality. My dlouhodobě spolupracujeme s hotelem Cleopetra a jeho přátelským a vřelým manažerem Moslehem. Jeho uvítání je nezapomenutelné a vždy dbá o to, aby hostům nechybělo vůbec nic. Hotel je jednoduchý, ale velmi čistý a výborně tu vaří. Od vstupu do Petry je vzdálen asi 1,5 kilometru.

V hotelu Cleopetra nocujeme na všech našich zájezdech do Jordánska.

Wádí Rum – Mohammad Mutlak camp

Den a noc strávenou ve Wádí Rum považují naši cestovatelé často za jeden ze zlatých hřebů zájezdu a my s tím rozhodně souhlasíme. Dlouhodobě spolupracujeme a přátelíme se se Salemem z rodiny Mutlak, které patří jeden z nejhezčích místních beduínských kempů. Jeho rodina se o nás bude starat od rána, kdy do Wádi Rum přijedeme, vezmou nás v jeepech do odlehlých míst pouště, připraví piknik pod skalnám převisem a odpoledne dorazíme do nádherného kempu s chatkami z velbloudí srsti, jehož poloha je daleko od veškeré civilizace. Nádherné výhledy na skalní stěny, rudý písek, západ slunce a tisíce hvězd každého dostanou. Večer nám připraví vynikající beduínské barbecue Zerb a posedíme dlouho do noci v přátelské atmosféře se sklenkou čaje a třeba i vodní dýmkou.

V Mohammad Mutlak camp nocujeme na všech našich zájezdech do Jordánska.

U Rudého moře v Aqabě jsme vyzkoušeli několik hotelů ať už přímo ve městě nebo blízko pláží, ale nejvíc jsme si oblíbili malý B&B komplex Arab Divers, který se nachází asi 15 km od města, 700 metrů od veřejné i soukromé pláže a kousek od nejhezčích korálových útesů Aqabského zálivu. V hotelu je k dispozici bazén a krásné stylové posezení na večer. Provozují zde kurzy potápění, volné ponory s instruktorem pro začátečníky, výletní plavby se šnorchlováním a další aktivity u moře. Do Aqaby si večer zajedeme autem, takže o návštěvu města nepřijdete.

V Arab Divers nocujeme na všech našich zájezdech do Jordánska.

Mrtvé moře – Mujib Chalets

S ubytováním u Mrtvého moře jsem měl dlouho problém. Je zde totiž spoustu hotelů, ale všechno jsou to obrovské mezinárodní hotelové řetězce bez špetky atmosféry. Vůbec mi to nezapadalo do konceptu našich zájezdů, ale na druhou stranu jsem naše cestující nechtěl ochudit o koupání v Mrtvém moři a chtěl jim dopřát víc než jen krátkou zastávku.

Pak jsem konečně našel to, co jsem hledal. Jednoduché kamenné domky Mijib Chalets postavené na útesu nad Mrtvým mořem se soukromým vstupem po schodech na malou kamennou pláž, daleko od hotelových rezortů. Každý domek má svou vlastní terasu a většina nerušený výhled na moře. Domky se nacházejí u vstupu do rezervace Wádí Mujib, kam zájemce bereme na canyoning.

V Mujib Chalets nocujeme na našich zájezdech Velký okruh Jordánskem.

Ammán – Amman Pasha hotel

V Ammánu jsem si doslova zamiloval hotel přímo ve starém centru naproti římskému Amfiteátru. Provozuje ho Raymond, původem Palestinec, který žil dlouhé roky v Austrálii a na stará kolena se vrátil ke svým rodným kořenům a otevřel si hotel v Ammánu. Raymond zaměstnává místní mladé lidi v těžkých životních situacích a dává jim šanci na nový start. Na personálu je to znát a svou vděčnost za životní šanci vrací svým hostům. Kromě toho Raymond zachraňuje týrané domácí mazlíčky a proto si musíte dávat pozor, abyste nešlápli na želvu, králíka nebo jiné zvířátko, které se zrovna uvelebilo na terase :).

Pokoje jsou jednoduché, čisté a na střeše budovy je terasa s krásným výhledem na centrum Ammánu. Na všechna zajímavá místa se odtud dostanete pěšky za pár minut – do Amfiteátru, Citadelu i místní trhy. Skvěle tu také vaří a zájemci se mohou zúčastnit kurzu vaření.

V hotelu Amman Pasha nocujeme na našich zájezdech Velký okruh Jordánskem a To nejlepší z Jordánska

A příště zase třeba o ubytování v Maroku a Íránu. 🙂

Jeden komentář

  1. […] ve Wádí Rum vždy přespíme, abychom si zdejší nádhernou pouštní krajinu a místní beduínskou kulturu dostatečně užili a také proto, že je to moje nejoblíbenější místo v Jordánsku 🙂 […]

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho!

Velký okruh Jordánskem
11 denní poznávací zájezd do Jordánska v malých skupinách s českým průvodcem vás zavede nejen do skalního města Petra, ale i do Ammánu, antických památek, bilblických poutních míst, termálních lázní, hlubokých kaňonů a nádherné pouště Wádí Rum. Prostor bude i na odpočinek u Rudého a Mrtvého moře.

40 900 

Detail zájezdu