Kdo jsme

NĚCO MÁLO O NÁS

Jsme malá rodinná cestovka úspěšně fungující od roku 2015. Sami jsme cestovatelé a naše poznávací zájezdy a expedice sestavujeme tak, abychom vám zprostředkovali co nejautentičtější zážitek z nabízených destinací.

Filosofie našich cestovatelských zájezdů a expedic:

  • malé skupiny – tvoří lepší partu a umožní hlubší poznání země
  • průvodce dělá zájezd – nejen jeho znalosti, ale i pohodový, přátelský přístup a přirozené vedení
  • na vedlejší je vždy něco zajímavého – rádi odbočujeme z hlavních turistických tras
  • setkávání s místními obyvateli a jejich kulturou je ten největší benefit cestování
  • neřešíme počet navštívených památek, ale hodnotně strávený čas ke kterému patří i nasávání (atmosféry) 🙂
  • jíme a nakupujeme tam, kde místní – autentické trhy a lokální street food, to je naše
  • spíme v hotelech ve vlastnictví místních provozovatelů – nefandíme velkým hotelovým resortům a řetězcům
  • respektujeme místní kulturu a zvyklosti – nemusíte se bát, vysvětlíme vám, jak zapadnout
  • snažíme se provozovat udržitelnost v cestovním ruchu
  • individuálním přáním a požadavkům vždy pečlivě nasloucháme

CK HAMIDI POMÁHÁ

Situace ve světě nám není lhostejná a trápí nás válečné konflikty a lidské utrpení v námi milovaných zemích jako je Sýrie, Jemen, Irák a další. Proto jsme se rozhodli pomáhat příslibem, že z každého prodaného zájezdu věnujeme 200 Kč organizaci Člověk v tísni na podporu humanitárních projektů v tomto regionu.

Omar Jamaein | majitel CK HAMIDI

NÁŠ TÝM

Naši čeští průvodci i lokální týmy v jednotlivých zemích jsou duší naší cestovky. Jsou zapálení, vzdělaní, svou práci dělají s nadšením a svoji pozitivní energii přenáší na naše cestovatele. V našem týmu se potkávají lidé, pro které je průvodcování hlavním zaměstnáním, a také ti, kdo se tomuto povolání věnují jako svému koníčku ve chvílích volna.

Omar Jamaein

Majitel CK a průvodce

„Nezaložil jsem si cestovku, abych seděl v kanceláři, ale abych cestovatelům ukazoval svět.“

Jsem nadšený cestovatel se slabostí pro Blízký východ, který si ale od Blízkého východu občas rád odpočine, a vyrazí kamkoliv jinam. Miluji kontakt s místními obyvateli, třeba na trzích nebo v uličkách měst, kde se rád toulám a nasávám atmosféru. Mám rád i historii a památky, ale nebaví mě klasické sightseeing tours „od kostelu ke kostelu“. O země kam cestuji, se zajímám z hlubšího kontextu než pouze turistického. Rád vyrážím i do přírody na dlouhé treky. A co miluji nejvíc na práci průvodce? To nadšení a pozitivní energii, kterou čerpám od klientů, kteří jsou v zemi poprvé.

Ziyad Najamy

Průvodce (Jordánsko, Izrael, Palestina)

„Lidem skutečnou radost vyvolávají pozitivní zážitky. Cestovatelům ale největší radost přinese poznávání nových přátel a kultur.“

Ziyad je rodilý Izraelec, který má po celý svůj život velmi blízko k zemím Blízkého východu. Mluví plynně česky, arabsky, hebrejsky a anglicky. Během svého cestování poznal mnohé nejen z arabského světa, ale je úzce spjat i s Českou republikou, díky čemuž vás dokáže seznámit s různými podobnostmi i odlišnostmi těchto vzdálených a tolik se lišících kultur. S nadšením, historickým přehledem a přátelským přístupem Vás provede Jordánskem, Palestinou nebo jeho rodným Izraelem.

Petra Hrdinová

Průvodkyně (Jordánsko, Maroko, Alžírsko, Sokotra)

„Těším se na každou novou skupinu a na zážitky, které spolu zažijeme“

Petry vášeň tkví v cestování a objevování nepoznaných míst. Nahlédla do kultury Jordánska, Taiwanu, Maroka a mnoha dalších zemí. Nezajímají ji pouze turisticky vyhledávaná místa, ale vydává se i na dobrodružné expedice zážitkového charakteru. Je milovnicí rozmanitých chutí, jež jsou tradiční pro danou zemi. Je komunikativní a můžete se spolehnout, že případné problémy zvládne rychle a efektivně vyřešit.

Peter Gregor - průvodce CK HAMIDI

Peter Gregor

Průvodce mimo turistické zóny

„Vybudoval jsem si závislost na místech, která zápasila nebo zápasí s politickými problémy“

Peter je známý slovenský cestovatel a dobrodruh. V roce 2010 se vydal na svou první cestu stopem z Istanbulu až po Káhiru. Opakovaně navštívil Irák, na jaře roku 2013 Afghánistán a v březnu roku 2018 Somálsko, kde vůbec jako první bílý turista od roku 1990 vstoupil do jižní provincie země – Jubbalandu. Spolu s horolezcem Martinem Jurišem vystoupil na nejvyšší vrchol Iráku – Cheekha Dar. Jde o první slovenský výstup. Rok 2019 se nesl ve znamení vstupu na území hnutí Hizballáh v Libanonu, které mnoho světových států považuje za teroristickou organizaci. Petr stál přímo před zdí oddělující Izrael a Libanon – jde o jednu z nejcitlivějších hranic na světě vůbec. Z území byl nakonec vyhoštěn. V posledním roce se mu povedlo dostat do Jemenu a do Tálibánem ovládaného Afghánistánu. Peter navštěvuje území, která jsou turisticky dlouhodobě nepoznána nebo zasažena konfliktem.

O svých cestách Peter aktivně přednáší, bloguje a publikuje v renomovaných časopisech. Vydal knihu “Mimo turistickou zónu”

Petra Pavlíková

Průvodkyně (Jordánsko, Maroko)

„Život bez cestování si neumím představit. Je příliš krátký a krásných míst je jako hvězd na nebi.“

Petry zájem o cestování nebere konce a tak zájem spojila s další touhou a to předat poznání dál. Průvodcování pak byla trefa do černého, kde se začala cítit jako ryba ve vodě. K Blízkému východu se nejprve dostala přes studium politické filosofie a z oblastí, které navštívila ji nejvíce zlákaly pestré barvy a kultura ovlivněná islámem i nekonečná nádhera pouští a hor. Vždy se snaží vnímat místa skrz pestrou strukturu historie, kultury, zvyklostí, chutí a vůní a hlavně života místních obyvatel, který nejraději zachycuje na fotkách. Vyhledává i netradiční zákoutí a zajímají jí příběhy, aby vám pak mohla sdělit co nejvíce. Má ráda pivo a nesnáší nudu. Úsměv na tváři, energie a pohodová nálada ji neopouští a žádný problém není dost velký na to, aby se nedal vyřešit.

Filip

Průvodce (Alžírsko)

Neztrácet se v myšlenkách na minulost, nedělat si starosti z toho co bude, zastavit se, vnímat své okolí a vychutnat si přítomný okamžik.

Poznávání nových zemí a kultur je jeho životním koníčkem. Cestování vnímá jako ideální způsob relaxace a možnost, jak vystoupit ze své komfortní zóny. Zajímá se především o země Blízkého východu a severní Afriky, které jsou sice geograficky blízko, ale svou kulturou, náboženstvím a společenským uspořádáním nám jsou velmi vzdálené. Na jednu ze svých výprav se Filip vydal s CK Hamidi a tím začalo jeho průvodcování, kterému se věnuje jako svému koníčku. Každá cesta je pro něj výzva a své nadšení se snaží předávat dál. Jeho snahou je co nejvíce přiblížit cestovatelům život místních a umožnit pochopení jejich kultury a mentality.

Kuba Žižka

Průvodce (Írán, Jordánsko, Maroko)

„Průvodcování pro Omarovu cestovku dělám jako koníčka a doufám, že je to znát“

Jakubovy cesty vždy směřovaly spíše na východ, a tak se přes země Balkánu dostal na Blízký východ, kde se mu tak zalíbilo, že se tam rád vrací. Jako průvodce rád pomáhá lidem objevovat nová místa a přinášet jim neopakovatelné zážitky. Sám si pak s oblibou vychutnává místní speciality. Destinace, kde Jakuba potkáte, většinou nejsou na obálkách časopisů. Jsou to spíše místa, která mají silné příběhy.

Mariana Fornerová - průvodkyně CK HAMIDI

Mariana Fornerová

Průvodkyně (Jordánsko, Maroko)

„Zprostředkovávat kulturu cizích zemí přispívá k vzájemnému porozumění různých národů.“

Mariana studovala angličtinu a francouzštinu a pak přidala ještě španělštinu a historii. Zvládla také základy marocké arabštiny a má licenci místního průvodce pro Španělsko. Průvodcouje v Jordánsku, Maroku a Andalusii. Severní Afrika a Blízký východ ji fascinují. Miluje aktivní život, moře, poušť, hory, večerní vůni jasmínu, odpočinek u kávy a čaje a arabskou kuchyni. Chce, aby se lidé při cestování cítili dobře a odnášeli si do života nové a pozitivní inspirace.

Radek Beneš

Průvodce (Jordánsko, Maroko, Albánie, Írán…)

„Pravé zážitky z cestování přináší znalost jazyku místních a jejich zvyků – a to se snažím svým klientům na zájezdech zprostředkovat.“

Radek už od mládí rád cestoval, a to hlavně do méně turistických zemí. Později se začal věnovat asijským a africkým studiím a poznávat země hlouběji, nejen z pohledu turisty. Stále mu ale něco k hlubšímu poznání chybělo. A tím byly místní jazyky. Začal se proto věnovat etnolingvistice a tím se mu otevřely dosud neviditelné horizonty a neprobádané prostory s nesmírnou rozmanitostí. Proto může předat lidem na svých zájezdech i to, co jiným zůstává při cestování většinou utajeno. Každá země je pro něj cestovatelsky zajímavá, ale určitě doporučuje cestovat i do méně navštěvovaných destinací jako je například Bhútán, Etiopie, Myanma (Barma), Mongolsko, Pákistán či Tádžikistán.

Průvodce CK HAMIDI

Romana Procházková

Průvodkyně (Turecko, Jordánsko, Maroko)

,,Alespoň jednou za rok navštiv místo, kde jsi nikdy předtím nebyl“

Milovnice pouště, orientu a dobrého jídla. V cestovním ruchu, který vystudovala, jako průvodkyně pracuje již 22 let. Miluje cestování a naprosto zbožňuje, když na cestách může ochutnávat místní kuchyni a vychutnávat pozůstatky dechberoucích historických památek nebo obdivovat přírodní krásy, či jen tak klábosit s místními lidmi. Nakonec podlehla kouzlu překrásného Turecka, v Istanbulu si složila státnici z Turečtiny a zároveň se v této krásné zemi usadila a již několik zde žije. Kromě Turecka jí učarovaly krajiny jako: Uzbekistán, Jordánsko, Maroko, Thajsko, Malajsie, Srí Lanka, Jižní Afrika, kam se ráda vrací, ať už individuálně nebo pracovně.

Tadeáš Binek - průvodce CK HAMIDI

Tadeáš Binek

Průvodce (Írán, Maroko)

„Když cestujeme, posouvá nás to dopředu, ale také blíž jeden k druhému.“

Cestování je pro Tadeáše životní styl. Na Blízký východ se poprvé dostal přes studium francouzštiny a od té doby ho myšlenka poznávání dalekých zemí nepustila. Nejvíc mu zatím učaroval Írán a Maroko. Z humanitních věd přestoupil na Blízkovýchodní studia, kde se nyní věnuje hlavně perštině a íránské historii. Kromě památek miluje kontakt s místními, od kterých se učí, jak se věci v dané destinaci doopravdy mají. Patří k tomu četné návštěvy bazárů, toulání se křivolakými uličkami starobylých medín, stejně tak jako sáhodlouhé diskuse nad čajem nebo u vodní dýmky. Když si od rušných měst občas potřebuje odpočinout, vyrazí třeba na kole do hor, klidně i na několik týdnů. Cestuje za poznáním a inspirací, ale vždy se na svých výpravách snaží nechat i něco ze sebe.

Tomáš Pastierik - průvodce CK HAMIDI

Tomáš Pastierik

Průvodce se specializací na outdoor

“Není větší radosti, než vidět nekonečně se měnící obzor a každý den mít nové, odlišné slunce.”

Tomáš je velmi zvědavý člověk, kterého před lety tato zvědavost přiměla vydat se do světa na své první cesty stopem. Cestování se stalo jeho životní vášní a stopování v odlehlých částech světa jeho cestovatelským stylem. S palcem nahoru projel západní Afriku, putoval po Zakavkazsku, zemích Blízkého východu, pohoří Střední Asie, mystickém indickém subkontinentu, ale také džunglí Jižní Ameriky. Na svých cestách rád poznává místní lidi, chodí po horách, ale miluje i posvátná místa různých náboženství s jedinečnou duchovní atmosférou. Sám sebe nepopisuje jako cestovatele, ale spíše jako sběratele netradičních zážitků, a právě takové zážitky vám rád pomůže zažít na našich zájezdech. Práci průvodce vnímá jako příležitost pomáhat lidem poznávat svět do hloubky, prožitkově, s pokorou, respektem a nezapomenutelně… Protože vzpomínky, ty v nás zůstanou navždy.

Marek Dvořák: průvodce CK HAMIDI

Marek Dvořák

Průvodce (Omán)

„Rád beru turisty na místa, která většině návštěvníků zůstávají skryta. Omán takových míst nabízí…“

Marek jezdil do Ománu ještě dávno předtím, než se stal hitem cestovních kanceláří. Dává přednost cestování v malých skupinách, kdy se může podívat do odlehlých míst. Nejraději navštěvuje autentická místa, zapadlé uličky, trhy i restaurace. Snaží se zprostředkovat cestovatelům místní kulturu a zvyky a zavítat na místa, kam se běžní turisté nedostanou. Na trzích s chutí ochutnává koření, vybírá to nejkvalitnější kadidlo, datle a další dobroty. Rád vyráží do hor za nekonečnými výhledy nebo se koupe ve vádí. V Ománu ho často potkáte s šálkem ománské kávy nebo typického čaje karak. Mezi země, které ho uchvátily, patří kromě Ománu také Jižní Afrika.

Martin Mikyna

Instruktor surfingu a majitel surf housu v Maroku

„Nejsem jen instruktor, ale taky kuchař, otec dvou dětí a dobrodruh“

Martin se narodil do windsurfařské rodiny a tudíž mu byla voda strašně blízko. Zhruba před 15ti lety došlo k zvratu, kdy objevil surfing. To ho natolik zasáhlo, že každá jeho další cesta vedla jen a jen k oceánu a dodnes ho to drží. Surfařem tělem i duší, jak se říká. Síla oceánu byla natolik velká, že bylo nutné se k němu odstěhovat, a Maroko byla skvělou volbou. Tady společně se ženou a dětmi může své znalosti, zážitky a zkušenosti předávat dál.

Yassir Chihi

Místní průvodce v Maroku

„Všem cestovatelům CK HAMIDI chci dopřát ten nejzábavnější zájezd, jaký kdy zažili“

Yassir je náš zástupce v Maroku, který se stará o to, aby zájezdy do téhle země probíhaly přesně v duchu CK HAMIDI – autenticky a přátelsky. Má neuvěřitelné znalosti o své zemi a s nadšením je předává cestovatelům. Je přátelský, upřímný, zábavný a nikdy se s ním nebudete nudit. Zájezdům přináší přidanou hodnotu v podobě nevšedních zážitků a setkávání s místními obyvateli. Má spoustu neotřelých nápadů a tipů, co dělat třeba i během volného času.

Haval Qahraman

Místní průvodce v Kurdistánu

„Doufám, že budu mít příležitost udělat z vaší cesty po Kurdistánu nezapomenutelný zážitek.“

Haval je jedničkou mezi průvodci doporučovanými serverem Tripadvisor.com v iráckém Kurdistánu. V roce 2010 se stal průvodcovským průkopníkem v regionu a v roce 2012 byl doporučen v průvodci od Lonely Planet. Pochází z kurdského Erbílu a má hluboké znalosti o Kurdistánu i Iráku. V době války proti ISIS pracoval jako fixer a řidič pro novináře a humanitární pracovníky. Cestovatele rád zve na návštěvu a večeři ke své rodině, na což se můžete těšit i vy na našem zájezdu. Haval je muž se srdcem na dlani a špička v oboru.

Anja Andrianjato

Místní průvodce na Madagaskaru

„Krásný zážitek z Madagaskaru každého jednotlivého klienta je pro mě to nejdůležitější“

Anja pracuje v cestovním ruchu už 21 let a má vlastní cestovní kancelář Great Madagascar Tours. Madagaskar miluje a ve svém volném čase objevuje stále nové kouty své země, aby vymýšlel ty nejpropracovanější možné itineráře. Jeho vášní je madagaskarská příroda a sdílení jejího bohatství s cestovateli, protože věří, že tak ji dokáže ochránit i do budoucna pro příští generace.

Mansour Abdoli

Místní průvodce v Íránu

„Miluji svou zemi a svou práci průvodce. Každému cestovateli chci ukázat pravou tvář Íránu“

Mansour je naše místní spojka, spolehlivý chlapík, který naše zájezdy logisticky zajišťuje a který se podílí i na sestavování programu, protože jako místní zná samozřejmě Írán nejlíp z nás. Miluje přírodu a rád ukazuje zahraničním cestovatelům opravdový, autentický Írán. Na většině našich zájezdů do Íránu se s ním osobně setkáte.

NÁŠ PŘÍBĚH

Založit si cestovku bylo mým snem od malička, když jsem doma shromažďoval barevné katalogy a rodinným příslušníkům vybíral letní zájezdy. V roce 2015 se mi to konečně povedlo. Nejprve jsme se zaměřili na čistě individuální zájezdy na míru pod značkou Travel Planner a cestovatelský sen jsme splnili více než stovce spokojených zákazníků, kterým jsme zajistili dovolené ve třech desítkách zemí světa všech kontinentů. Přišli jsme s originálním konceptem – klienti cestují naprosto samostatně, ale o veškerou přípravu itineráře a podkladů, rezervaci letenek, ubytování, pronájmy aut, zajištění místních průvodců, zážitků a aktivit se staráme my. V roce 2018 jsem vyrazil s klienty do Izraele jako jejich osobní průvodce a řidič a tehdy jsem si uvědomil, že není nad to být s cestovateli přímo na místě, a sdílet s nimi jejich radost z poznávání nové země. Proto jsem se rozhodl rozšířit naše služby o průvodcované poznávací zájezdy a expedice v malých skupinách nejprve do Jordánska, kde mám rodné kořeny. Koronavirová krize náš rozlet na chvíli zpomalila, ale čas bez cestování jsme využili k přípravě dalších autentických zájezdů do Íránu, Maroka, Kurdistánu a mnoha dalších destinací nejen Blízkého východu. Začali jsme spolupracovat se skvělými průvodci, kteří své země znají jako málokdo. A protože nabídku destinací nadále rozšiřujeme, rozhodli jsme se pro naše autentické poznávací zájezdy a expedice v malých skupinách založit vlastní značku CK HAMIDI. Od té doby stále rosteme a naše cestovka se stala respektovanou kanceláří na poli cestovatelských poznávacích zájezdů.

A proč HAMIDI?

Hamidi je jeden z hlavních jordánských kmenů s beduínskou tradicí a moje jordánská rodina je jeho součástí. Výběrem tohoto jména jsem chtěl odkázat na svoje kořeny, nomádský způsob života, na Jordánsko a na Blízký východ a jeho kulturu, pro kterou mám pochopitelnou slabost. A protože jsem si nezaložil cestovku, abych seděl v kanceláři, tak stále velkou část našich zájezdů osobně průvodcuji.

Omar Jamaein – zakladatel a majitel CK HAMIDI