Od Publikováno: 24. 6. 20213,9 min čteníCategories: NezařazenéViews: 283

Z kuchyně CK HAMIDI: chystáme zájezd do Súdánu!

Znovu rozšiřujeme naše destinace a připravujeme parádní cestovatelský zážitek v Súdánu, zemi černých faraonů, pyramid bez davů turistů, starodávných rituálů, velbloudích trhů a autentické africké kultury na pomezí arabského severu a černého jihu. První zájezd vypravíme už v zimě!

Na co se na našem zájezdu do Súdánu můžete těšit?

Podrobný program včetně termínů a ceny už nyní najdete v nabídce našich zájezdů. Tady je malá ochutnávka toho, co vše na cestě zažijeme a uvidíme.

Pyramidy v Súdánu

Všichni známe egyptské pyramidy, které jsou ale plné turistů a místních prodejců. Stal se z nich velký byznys, co si budem povídat. Jestli vás ale tyhle starobylé stavby fascinují a chcete si je užít autenticky, je cesta do Súdánu ideální volbou. Mimochodem věděli jste, že Súdán má víc pyramid než Egypt?

Súfijský rituál

Sufijský rituál na předměstí Chartúmu je mimořádným zážitkem. Na největším chartúmském hřbitovu se každý pátek scházejí věřící na tajemném dervišském místě. Muži jsou v bílém a s velkými turbany a ženy v pestrobarevných šatech. Na hrobce vlají zelené muslimské vlajky. Vtom se průvod pohne a za zvuku bubnů z kozí kůže se rytmicky blíží k hrobce a postupně provolává Alláha. Cílem je dostat se do transu. Někdo velmi zrychlí, lidé se začnou vlnit v rytmu bubnů. Postupně se více než třísetčlenné publikum dostává do varu. Pravděpodobně tu budeme jediní turisté. V jiných zemích musíte jít do muzea, abyste se dozvěděli, jak to vypadalo za starých časů, jaké byly zvyky.

Velbloudí trh v Chartúmu

Jednou z atrakcí, kterou musíte při návštěvě Chartúmu navštívit, je trh s velbloudy, známý také jako Al-Moheli Souk. Nachází se v písečné a prašné oblasti na západním okraji města a je to největší trh s velbloudy v Súdánu. Většina velbloudů je nejprve chována v Dárfúru a Kordofánu a později je sem přivezou na prodej. Pokud byste si jeden koráb pouště chtěli pořídit, tak cena začíná na 800 dolarech. Dopravu velblouda do ČR vám zajistíme 🙂

Núbijský zápas

Nubijský zápas pochází od Nubijců, což je různorodá etnicko-jazyková skupina, která žije v oblasti Nubijských hor v Súdánu (poblíž hranic s Jižním Súdánem). Od britské koloniální éry se mnoho Núbijců přistěhovalo do Chartúmu, kde si svou etnicko-kulturní identitu udržují i pomocí tradice zápasů. Na našem zájezdu se na jeden takaový pod širým nebem půjdeme podívat, je to opravdový zážitek!

Stará Dongola

Stará Dongola byla v 7. až 14. století hlavním městem křesťanského království Makurie a v době svého největšího rozkvětu se zde nacházely desítky kostelů. Dnes ze Staré Dongoly zbylo jen málo, roztroušené kvádry, omšelé zdi a několik řad sloupů, ale pískem zaváté pozůstatky jsou magické a vy budete mít místo jen pro sebe.

Několik set metrů od hlavních křesťanských památek se nachází velký islámský hřbitov s několika mohutnými hrobkami súfijských světců z hliněných cihel, které se mírně podobají pyramidám.

V Dongole na našem zájezdu přespíme v tábořišti a užijeme si ničím nerušený večer.

Bezpečnost v Súdánu

Súdán je jednou ze zemí, která trpí nespravedlivě pošramoceným mediálním obrazem. Faktem je, že země je pro cestování naprosto bezpečná a lidé tu jsou nesmírně pohostinní a přátelští. Všechna místa, která budou v itineráři našeho zájezdu jsou bez rizika.

Sledujte náš web a již brzy se budete moci na ojedinělý zájezd do Súdánu přihlásit.

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho!

Okruh severním Súdánem
Vydejte se s námi na jedinečný poznávací zájezd expedičního charakteru do Súdánu, země s nejvíce pyramidami na světě, kde sotva potkáte jiného turistu.

89 900 

Detail zájezdu