VÝBĚR, REZERVACE A PLATBA ZÁJEZDU

Prohlédněte si naše stránky a vyberte si zájezd, který nejlépe vyhovuje vašim představám. Až budete mít jasno, jednoduše vyplňte rezervační formulář, který je k dispozici na každé stránce zájezdu, nebo nám napište email, případně zavolejte.

Vaše rezervace je tímto platná a následuje podpis smlouvy o zájezdu, čímž se závazně přihlásíte.

Spolu se smlouvou o zájezdu obdržíte podrobné informace o zájezdu, veškeré smluvní dokumenty jako jsou všeobecné podmínky, doklad o naší pojistce proti úpadku a další. Budete mít čas si vše v klidu prostudovat a pokud budete souhlasit, smlouvu jednoduše podepíšete a pošlete nám ji na mail.

Vzhledem k celosvětové situaci související s pandemií koronaviru vybíráme u všech zájezdů zálohu pouze 10%. Na platbu zálohy máte 14 dní od podpisu smlouvy o zájezdu.

Doplatek je splatný 30 dní před cestou.

Pokud se na zájezd přihlašujete méně než 30 dní před cestou, platí se rovnou plná cena.

Veškeré platby vybíráme bezhotovostním převodem na účet vedený u České Spořitelny. V případě, že si přejete zaplatit v eurech máme připravený eurový účet

Do 30 dnů před odletem můžete zájezd zrušit bez udání důvodu a vrátíme vám celou zaplacenou zálohu.

Dále platí následující storno poplatky:

29–21 den – 50 %

20–11 dní – 80 %

10 dnů a méně – 100 %.

Jako alternativu ke zrušení nabízíme možnost změny termínu nebo destinace zájezdu. Budeme pouze muset započítat již zaplacené náklady např. na letenku a případný rozdíl v ceně nového zájezdu.

Ano, napište nám do poznámky při rezervaci (nebo mailem) údaje zaměstnavatele (IČO), a částku, kterou na něho máme fakturovat.
Ano můžete. Dejte nám vědět a pošleme instrukce.

O ZÁJEZDECH S CK HAMIDI

Cestovní kancelář úspěšně provozujeme od roku 2015 a mohli jste ji znát pod značkou Travel Planner, od roku 2018 jsme přidali poznávací zájezdy pod samostatnou značkou Objev Jordánsko a nyní do rodiny přibyla CK HAMIDI, která se do budoucna stane naší hlavní aktivitou.

Za dobu své existence jsme zařídili zájezdy stovkám spokojených klientů do více než třech desítek zemí na všech kontinentech.

Proč to nejsou tisíce klientů? Protože kvalita je pro nás důležitější než množství a protože jsme se zaměřovali vždy na individuální cestovatele a malé skupiny.

Můžete očekávat přesně to, co inzerujeme, tedy:

 • přátelské a individuální jednání
 • profesionální a nadšené průvodce
 • propracované itineráře
 • zájezdy zaměřené na autentické poznání zvolené destinace
 • malé skupiny
 • férovou cenu zájezdů
 • precizní organizaci od objednávky po průběh zájezdu

Nehoníme se za každou cenu za počtem navštívených památek tzv. od kostelu ke kostelu. Chceme, aby naše zájezdy probíhaly v pohodové atmosféře, takže nelítáme po vykopávkách od rána do večera.

Samozřejmě, že nepřijdete o ta nejzajímavější místa, ale věříme, že k cestování patří i nasávání atmosféry, odpočinek u sklenky kávy, čaje nebo vína.

Při prohlídkách měst vás průvodce vždy zorientuje, provede vás městem a poví všechny možné informace a zajímavosti. Zároveň vám ale dopřeje dostatek času pro sebe, abyste si vše mohli vychutnat v soukromí.

To stejné platí při prohlídkách památek. Průvodce je vždy na místě a nečeká venku. Kdo chce, může s ním absolvovat celou exkurzi, ale pokud preferujete individuální prohlídku, jednoduše se sejdete s průvodcem na domluveném místě a času.

Samozřejmě není, každý je svým vlastním pánem a pokud si nepřejete podnikat prohlídky a program s průvodcem, vždy se domluvíte, kdy a kde se případně znovu sejdete.

Už před zájezdem od nás navíc dostanete podrobné informační materiály a mapy, takže ani bez průvodce se neztratíte. Je to jenom na vás.

Samozřejmě na srazu k dalšímu přesunu už byste být měli 🙂

Volíme zlatou střední cestu. Naše zájezdy jsou poznávací, což v praxi znamená, že na hotelu moc času netrávíme. Velikost pokoje a jeho vybavení tedy není nejdůležitější kritérium pro jeho výběr. Na druhou stranu víme, že dobře si odpočinout po celodenním výletě je k nezaplacení. Pokoje jsou tedy vždy čisté, s vlastní koupelnou a dostačující pro pohodlný odpočinek.

Na co naopak dbáme je poloha ubytování. Volíme hotely v centrech měst a v místech, kde je v okolí dostatek míst pro individuální večerní procházku nebo jiný program (samozřejmě pokud to charakter místa umožňuje).

Pokud to jen trochu jde, vyhýbýme se velkým neosobním hotelům a řetězcům. Spolupracujeme s hotely v rukou místních podnikatelů a zajímá nás také atmosféra ubytování a možnost příjemného posezení.

Na expedičních zájezdech také často spíme ve stanech nebo místních soukromých domech.

Naši průvodci jsou především sami cestovatelé. Ne všichni průvodcují na plný úvazek, někteří mají své vlastní „civilní“ zaměstnání a průvodcování je pro ně zpestřením a koníčkem.

Všechny ale spojuje hluboká znalost svého regionu a nadšení pro předávání cestovatelům co nejautentičtější zážitky během jejich dovolené.

Všichni jsou jazykově dobře vybaveni a samozřejmě jim nechybí skvělé organizační schopnosti a umění rychle se rozhodovat a jednat při jakýchkoliv nečekaných situacích.

U každého zájezdu se hned nahoře přehledně dozvíte, jak je zájezd fyzicky náročný na škále od 1 hvězdičky do 5.

Nemáme rádi označení zájezdů 55+. Na našich zájezdech rádi uvítáme cestovatele jakéhokoliv věku. Z vlastní zkušenosti víme, že vitální sedmdesátník mladý duchem toho zvládne kolikrát víc než třicátník pecivál :).

Necháváme to na rodičích, ale naše zájezdy nejsou příliš vhodné pro ty nejmenší. Program pro ně není přizpůsobený. Starší děti, které rodiče vedou k poznávání a cestování se ale na našich zájezdech mohou dobře bavit.

Než se přihlásíte s dětmi na zájezd, ozvěte se nám a poradíme.

Věříme, že cena zájezdu by neměla skrývat žádná nepříjemná překvapení. Odmítáme opticky snižovat cenu zájezdu a cpát co nejvíce položek do „Cena nezahrnuje“.

Proto je v našich cenách vždy zahrnuto maximum možného a vše, co stejně zákazník nakonec musí zaplatit.

Tyto položky většina cestovek nemá zahrnuté v ceně zájezdu, ale my ano:

 • poplatky za víza a jejich vyřízení
 • vstupy dle programu zájezdu
 • základní spropitné (pokud je v destinaci povinné)

Samozřejmě podrobný seznam toho, co je v ceně zahrnuto a co není, najdete vždy u každého zájezdu.

Protože naše zájezdy jsou poznávací, tak se samozřejmě přesunujeme z místa na místo. Itineráře sestavujeme pečlivě tak, aby přesuny nebyly zbytečně dllouhé a nebylo jich moc za sebou. Někdy se ale delším přejezdům nevyhneme (hlavně v Íránu a Súdánu). V takovém případě se řídíme heslem, že i cesta je cíl a na trasu zařazujeme zastávky u zajímavých míst.

Transporty probíhají v mikrobusech, které jsou pohodlné a klimatizované. Ve městech občas využíváme také veřejné dopravy. Někdy vyrážíme i do težších terénů v jeepech.

U každého zájezdu se dozvíte, jaká jídla máte v ceně. Některé zájezdy máme pouze se snídaní, jiné s polopenzí a zájezdy do Íránu, Súdánu a Kurdistánu dokonce s plnou penzí. Někdy to také kombinujeme. Například u zájezdů do Jordánska je při ubytování ve městech v ceně snídaně, ale jakmile se přesuneme do pouště nebo na trek do Petry, máte v ceně včechna jídla.

A jak to určujeme?

Věříme, že kouzlo cestování spočívá i v ochutnávání místních specialit venku, na ulici, ve stáncích, bistrech nebo restauracích, kam chodí místní. Hotelové restaurace často postrádají autentičnost a jídla v nich jsou předražená, takže to cenu zájezdu zbytečně zvyšuje.

Tam kde jsou příležitosti uchutnávat jídla venku, volíme v ceně zájezdu pouze snídani. Průvodce pak během dne i večer doporučí, kde se dobře najíst za přiměřenou cenu. Tam kde vaří dobře a autenticky i v hotelech, volíme polopenzi. Plnou penzi máte na místech, kde nejsou jiné možnosti stravování (zmíněná poušť, a treky v přírodě). V Íránu máme plnou penzi protože je to nejjednodušší způsob stravování během programu. Oběd si ale vždy dáme na nějakém zajímavém místě a ochutnáme místní speciality. Do turistických restaurací Vás tahat nebudeme.

I na dovolené se může stát něco nepříjemného a v tu chvíli nejspíš oceníte, že v tom nejste sami. Naši průvodci jsou na všechny tyto situace připraveni a řeší je tak, aby Vám maximálně pomohli a zároveň, aby došlo k co nejmenšímu narušení programu ostatních cestujících.

Je opravdu důležité, abyste měli uzavřené cestovní pojištění s dostatečným krytím všech komplikací. Průvodce řeší krizi na místě a asistenční služba pojišťovny koordinuje pomoc na dálku.

PŘED ODLETEM NA ZÁJEZD

Protože víme, že se na zájezd těšíte, posíláme pokyny už 30 dní před odletem. Dozvíte se v nich veškeré podrobnosti k organizaci odletu, průběhu zájezdu i návratu. Dostanete také seznam hotelů, kde budeme ubytovaní.

Kromě organizačních informací vybavíme každého účastníka podrobnými informačními materiály o destinaci a jednotlivých pamětihodnostech, které během cesty navštívíme.

Dostanete od nás i mapy a tipy na aktivity mimo program zájezdu.

Starost o víza můžete klidně hodit za hlavu. Na každé stránce zájezdu naleznete v sekci Důležité info informaci o tom, jestli jsou do země víza potřeba a co jejich vyřízení obnáší.

Poplatky za víza jsou vždy v ceně našich zájezdů, pokud jsou potřeba. Jejich vydání také zajistíme my a včas Vám dáme vědět, co k tomu od Vás budeme potřebovat. Pokud je nutná osobní účast účastníka na ambasádě, včas se to dozvíte, ale v naprosté většině případů to není třeba.

Naše zájezdy jsou mimo EU, takže vždy potřebujete cestovní pas. Do některých zemí je nutné, aby měl platnost ještě minimálně 6 měsíců po návratu. Tuto informaci vždy najdete v sekci Důležité info na stránce zájezdu a samozřejmě Vás na to ještě včas upozorníme.
V ceně našich zájezdů je vždy letenka s odbaveným zavazadlem do hmotnosti podle limitů dopravce (většinou 20 nebo 23 kg).

Vzheledm k častým přesunům během zájezdu a omezenému místu v zavazadlovém prostoru mikrobusů prosíme zákazníky, aby si brali max. 1 velké zavazadlo (kufr, cestovní taška nebo krosna) a k tomu 1 batoh na výlety během dne.

Na některé trekové zájezdy bude praktičtější krosna, ale nikdy si nenesete věechny věci na zádech. Pochodujeme vždy tzv. na lehko s 1 denním batohem.

DEN ODLETU

Ve většině případů odlétáme z Letiště Václava Havla v Praze.

V některých případech, pokud jsou například přímé lety z Vídně, Mnichova atd. a z Prahy nikoliv, může být odlet odjinud. V takovém případě zajišťujeme svoz na letiště, který je součástí ceny zájezdu.

Na každé stránce zájezdu vidíte hned nahoře, odkud se letí a samozřejmě tuto informaci dostanete i v pokyech.

Ano, dejte nám vědět, že byste chtěli zajistit odvoz nebo levné parkování a pošleme Vám naši nabídku.
V pokynech se dozvíte přesné místo a čas srazu na letišti. V některých případech se zde setkáte rovnou s průvodcem, který s Vámi poletí, ale někdy už na Vás čeká v destinaci. V takovém případě se na letišti setkáte s technickým delegátem.

Ať už od průvodce nebo od technického delegáta obdržíte při srazu letenky a někdy rovnou i palubní vstupenky, pokud bylo odbavení provedeno online.

Pokud letí průvodce s Vámi, můžete se ho celou dobu držet (i doslovně :). Pokud bude až v destinaci, budete mít k letu a jeho průběhu podrobné informace.

POJIŠTĚNÍ

Cestovní pojištění a pojištění storna není součástí cen našich zájezdů. Spolupracujeme s několika pojišťovnami: Union pojišťovna, AXA a rádi vám doporučíme a zprostředkujeme vhodné pojištění pro daný typ zájezdu a aktivit, kterým se budeme věnovat.
Toto povinné pojištění máme sjednané u České podnikatelské pojišťovny ČPP. Pojistka je k nahlédnutí zde.

COVID-19

Chápeme, že cestovatelské plány jsou v současné době trochu nejisté a zavazovat se přihlášením na zájezd se může zdát riskantní.

Proto vybíráme zálohu jenom 10% a až do 30 dní před odletem na zájezd je možné požádat o bezplatné storno nebo přesun termínu či destinace.

Pokud se stane, že zájezd nebude možné z důvodu pandemie vůbec realizovat, dáváme vždy na výběr 2 možnosti:

 • vrácení veškeré zaplacené částky
 • přesun rezervace na jiný termín nebo změna destinace

Rozhodnutí je pouze na vás a nebudeme vám nutit žádné vouchery

Turistické cesty do Jordánska jsou povoleny, v zemi vše funguje.

Od 1.3.2022 dochází ke zrušení povinných PCR testů před odletem i po příletu do Jordánska

Pro všechny cestující platí:​

 • mít uzavřeno cestovní pojištění
 • vyplnění online příjezdového formuláře na adrese https://www.visitjordan.gov.jo – po vyplnění systém vygeneruje QR kód
 • povinnost mít výše zmíněný QR kód připraven při cestě
 • výjimku z registrace mají děti do 5 let

Přístup ke službám:

 • Očkované osoby mají neomezený přístup ke službám včetně ubytování a stravovacích zařízení či památek. V Jordánsku jsou uznávány evropské očkovací certifikáty bez ohledu na typ vakcíny. Je uznávána i jednodávková vakcína Janssen. Posilující dávka není nutná, Jordánsko zatím platnost očkování neomezuje

Zdroj: MZV ČR

Turistické cesty do Maroka jsou povoleny, v zemi vše funguje.

Zdroj MZV ČR

Nouzový stav v Marockém království je prodloužen do 28.02.2022. Pozemní marocké hranice zůstávají uzavřeny.

Očkované osoby

Všichni cestující do Maroka musí předložit národní potvrzení o očkování proti SARS-CoV-2 (minimálně 2 týdny od poslední dávky, potvrzení musí být platné v jejich domovské zemi) a negativní PCR test ne starší než 48 hod. od momentu odběru vzorku před začátkem cesty.

Po příletu budou cestující otestováni na marockém letišti rychlým antigenním testem.

Cestující mohou být vyzváni k provedení dalšího PCR testu po příletu do Maroka, a to buď přímo na letišti nebo do 48 hodin po vstupu do země v jejich ubytovacím zařízení.

Testované osoby

Osoby bez dokončeného očkování proti COVID19 nemohou cestovat do Maroka.

Osoby s prodělaným onemocněním Covid-19

Informace dostupné k 08.02.2022:

Marocké autority neuznávají žádná potvrzení o prodělaném onemocnění SARS-CoV-2.

Děti

Informace dostupné k 07.02.2022:

Děti do 6 let nemusí být očkovány, ani se nemusí prokázat negativním PCR testem. Děti od 6 do 18 let nemusí být očkovány, ale musí se prokázat negativním PCR testem ne starším než 48 hod. před začátkem cesty a po příletu budou otestovány rychlým antigenním testem.

Příjezdový formulář

Před vstupem na území Maroka je nutné vyplnit registrační formulář (Fiche sanitaire)

Podmínky na místě

Od 21. 10. 2021 je pro přístup do všech uzavřených prostor, hotelů, obchodních center, kaváren, restaurací atd. vyžadováno potvrzení o vakcinaci proti COVID-19 (nejdříve 14 dnů po poslední dávce). Potvrzení o vakcinaci proti COVID-19 je rovněž vyžadováno pro cestování mezi marockými městy.

Od 10. 11. 2021 byl zrušen zákaz volného pohybu osob v nočních hodinách (23:00-05:00).

Doporučujeme vždy respektovat aktuální pokyny místních autorit.
Nošení roušek je povinné i venku nebo v automobilu.

Zdroj: MZV ČR

Turistické cesty byly obnoveny od 23.10.2021 a znovu je možné žádat o turistická víza na portálu elektronických víz

Podmínkou vstupu do Íránu je ukončené očkování proti Covid-19 potvrzené platným certifikátem a také podstoupení PCR testu maximálně 72 hodin před příletem do země (pozor, nikoliv odletem, je nutno si spočítat délku vašeho letu!).

Evropský digitální certifikát je uznávaný jak pro očkování, tak pro výsledky testů.

Na místě se již netestuje ani se neuplatňje karanténa.

Děti

Děti mladší 12 let nepotřebují k cestě očkování ani negativní test PCR.

Formulář

Dále je potřeba vyplnit tento formulář

Zdroj: MZV ČR

https://www.hamidi.cz/faq?questionId=36ad23e5-5b35-4d05-9ab4-71cd6992cdf8&appDefId=14c92d28-031e-7910-c9a8-a670011e062d

Turistické cesty jsou povoleny, do země se ale nyní nedoporučuje cestovat s ohledem na politicko-bezpečnostní situaci.

Pro vstup do Súdánu je cestující povinen se prokázat negativním PCR-testem ne starším než 72 hodin.

Zdroj: MZV ČR

Turistické cesty do Kurdistánu jsou povoleny, v zemi vše funguje

Vstup na území je povolen všem, kteří:

 • jsou plně naočkovaní proti Covid-19 a mohou se prokázat certifikátem (v angličtině)
 • mají negativní PCR test vydaný nejpozději 72 hodin před vstupem do Kurdistánu.

Pro ty, kteří nesplňují ani jednu z výše popsaných podmínek platí:

povinnost absolvovat po příletu nebo překročení hranic iráckého Kurdistánu test PCR a zaplatit poplatek 30 USD. Přijímají se také eura (€).

Zdravotnické orgány si vyžádají vaše kontaktní údaje a v případě pozitivního testu vás budou následující den kontaktovat s dalšími pokyny.

Zdroj: MZV ČR

Po příjezdu je nutno na letišti absolvovat antigenní test na Covid-19 (cena 10 euro), karanténa po příletu se nyní nevyžaduje, je-li test negativní.

Všechny letecké společnosti vyžadují rovněž PCR či antigenní test před cestou, na přesné podmínky je nutné se informovat u konkrétního dopravce.

Od soboty 25.12.2021 je pro vstup do země oficiálně vyžadováno potvrzení o očkování proti nemoci Covid-19.

Dále platí povinnost prokázat se očkovacím certifikátem při vstupu do určitých veřejných prostor. Jedná o místa, kde se konají obřady a akce kulturního, sportovního či společenského charakteru (např. stadiony a místa, kde se konají sportovní akce a soutěže, sportovní haly, sportovní zařízení, bazény a sauny, prostory a místa pro pořádání setkání, seminářů a konferencí, dále kina, divadla a muzea).

Pozemní hranice zůstávají uzavřeny i nadále.

Zdroj: MZV ČR

Veškerá opatření pro návrat do ČR (příjezdový formulář, testy, izolace atd.) byla zrušena od 9.4.2022

Přicestování do ČR je stejné jako před pandemií Covid-19

SLEVY

Platí od 16.9.2022

Každého věrného zákazníka rádi odměníme. Za každý zájezd, na který se s námi vypravíte máte nárok na slevu 2,5%.

Takto můžete slevy sčítat až do 10%

Příklad

Byli jste s námi na jednom zájezdu? Na druhý dostanete slevu 2,5%

Byli jste s námi už na 3 zájezdech? Čtvrtý budete mít levnější o 7,5%

Platí od 16.9.2022

Věříme, že učitelé by měli cestovat, protože vzdělávají naše děti a cestování jak známo rozšiřuje obzory.

Proto všem učitelům (od mateřské po vysoké školy) rádi poskytujeme 5% slevu

Platí od 16.9.2022

Pro děti do 12 let platí sleva 20%

Děti od 12 do 16 let 5%

Studenti maximálně do 26 let mají nárok na slevu 5%

Platí od 16.9.2022

Podporujeme aktivní stáří. Senioři celý život pracovali a je krásné, když si zasloužený odpočinek mohou zpříjemnit cestováním.

Všem nad 62 let tak vzniká nárok na slevu 5%

Platí od 16.9.2022

Byli jste s námi na zájezdu, líbil se vám a doporučili jste někomu, aby s námi vyrazil také? Pokud ano, tak moc děkujeme a jako odměnu získáte slevu dalších 2,5% na další zájezd.

Příklad:

Byli jste s námi někde už jednou, automaticky už máte na další zájezd nárok na slevu 2,5%, zároveň ale kamarádovi doporučíte naší cestovku, ten se přihlásí na jakýkoliv zájezd a vy už máte hned slevu 5%

Platí od 16.9.2022

Slevy lze kombinovat do maximální výše 15%

Příklad:

Byli jste s námi už na 4 zájezdech a jste učitel/ka? Dostanete slevu 15%

Slevy je možné uplatnit pouze na skupinové zájezdy s pevnými termíny vypsané na stránkách www.hamidi.cz nebo www.objevjordansko.cz a neplatí na individuální zájezdy na míru.

Slevy lze libovolně kombinovat až do výše 15%.

Slevu nelze uplatnit u last minute akcí.